RehberlerFM 2021 Taktikleri

En iyi 2 FM Taktikleri – FM 2021 Taktikleri

Bir Football Manager rehberine daha hoş geldiniz. Bu makalemizde sizlere hazır taktikleri her ne kadar tavsiye etmesekde, en azından insanların nasıl taktikler oluşturduklarını, bilmemiz açısından önemli birer doneler olacağını düşünüyorum.

EN İYİ FM Taktikleri

Quicksta Gegenpress

Bu taktiğimiz gerçekten çok güzel hazırlanmış bir taktik. Ben açıkçası denemedim, sadece talimatlara baktım. Benzer şeyler zamanında yaptım fakat bu kadar oturaklı bir talimat anlayışı yapmamıştım.

Taktiğimize gelecek olursak, format 4-2-3-1 düzeninde.

second2 61656

Kaleci rolümüz, Libero Hücumcu kaleci. Libero Kalecilerin rehberini yakında yapmayı düşünüyorum. Genel olarak şunu söyleyebilirim. Libero kaleciler, topa daha hakim oyunculardır. Örnek; Alisson Becker Özellikle topa sahip olmak isteyen takımların isteyeceği bir roldür. Topa sahip olma rehberimizi de okumanızı tavsiye ediyorum.

Kaleci ve defans rolümüzden beklentimiz topun oyuna sokulma şekli, kısa paslar ile olacak. Defansımızın iki rolü de Pasör Defans. Bu demek oluyor ki savunma bölgesinde daha fazla topa hakim olmamız isteniyor. Pasör Defanslar için özellikle Pas,teknik ve vizyon gibi yeteneklerin yüksek olması gerekir.

20201127170006 11bee5c8cf009ecd3

Beklerimiz iki yönlü beklerdir. İki bekimizde hücumda bizlere destek sağlayacaktır. Orta sahamızın göbeğinde ki iki oyuncumuz, mezzala rolüne sahip. Mezzala rolü genel olarak, Kanata yakın orta saha oyuncularıdır. Buradan anlayacağımız üzere topu daha çok kenara yıkacağız.

Kanat oyuncularımızdan birisi Kanat forvet, diğeri Kanat oyuncusu. Kanat forvet mevkimizden daha fazla içe kat etmesini bekleyebiliriz. Kanat oyuncusu bizlere açık alanda etkisini gösterecektir.

Ofansif Orta Saha bölgesindeki oyuncu rolümüz Gizli Forvet. Daha fazla hücumda kalacak ve defansa minimum katkı sağlayacak bu talimat ile gol yollarında tehlikeli bir anlayışa sahip olacağız.

Forvet oyuncumuzun talimatı ise, Yaratıcı Forvet. Daha çok koşu gösteren ve gol yollarında ki en önemli silahımız olacaktır.

FM21 Double Broken Tactic

Farklı formasyonlar oynamak isteyenler için hücum ağırlıklı bir taktik anlayışıdır. Bu tarz taktikleri seviyorum farklı bir hava katıyor. En azından aynı tarz formasyonların dışında farklı bir formasyon görebiliyoruz

Fm12335f4203c0380d1

Artık klasikleşmiş olan, Libero Kaleci rolü verilmiş. Kalecimizden kısa pas talimatı ile oyunu başlatması istenmiş. Defansımızın iki oyuncusu da Pasör defans rolüne sahip. Bir önceki taktikte gördüğümüz gibi, aynı şekilde savunma bölgesinde oyuncularımızdan pas yapılması bekleniyor.

Beklerimizin ikisine de Kanat hücum bek görevi verilmiş. Defansta çok açık vereceğimiz aşikar. Bu taktik aslında daha çok bulunduğu ligi domine etmek isteyen takımlar için birebir.

20201127170006 11bee5c8cf009ecd3
20201127170004 19909e32e9c90faf9
20201127170007 13f92489237572994

Orta sahamızın en gerisindeki oyuncumuzun rolü Defansif orta saha. Bu rol ile defansa daha fazla yardım etmesi beklenmiş. Defans oyuncularımız kenaralar daha fazla yaklaşırken, defansif orta saha oyuncumuzun orta alanda bulunması istenmiş.

İki tane birbirinden iyi taktiği sizlere sunduk. Bizim size önerimiz kendi taktik rehberinizi oluşturmanız. Bununla alakalı iki rehberimiz var bunları okuyabilirsiniz. FM Taktik rehberi ve FM taktik oluşturma rehberlerini okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

FM taktikleri bununla sınırlı değil tabi. Bir çok fm taktikleri bulunmakta fakat biz sizlere en fazla tercih edilenleri sunmak istedik. Yakında daha farklı fm taktikleri gelecektir. Özellikle Football Manager bölümüzdeki diğer fm rehberlerimizi okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.