FM 2021 GözlemcilerPersonellerRehberler

FM Futbol Direktörü Rehberi

FM Futbol Direktörü takımın geleceğini kurma görevi verilen personeldir. Aslında amacımız siz takipçilerimize sunduğumuz makaleler ile sadece taktik ve sportif başarı değil, bunların yanında geleceğin dünya yıldızlarının kulüplerinize uğramasını sağlamaktır. Bu nedenle oyuncularınızı ve personelinizi kesinlikle fm futbol direktörünün insiyatifine bırakmayın.

FM Futbol Direktör’ü ne yapar? 

FM futbol Direktörü; taktik, as – genç takım maçları yönetme ve antrenman hariç kalan tüm görevleri üstlenebilir. Bunlardan başlıcaları; transfer, kontratlar, personel alımı ve ya görevden uzaklaştırma, gözlemci görevlendirmeleri ve son olarak genç futbolcuların gelişimleri vs. ile ilgilenebilir

253563ce24b90c7aed644993884c3979 1024x576 1

Neler yapabileceğinden bahsettikten sonra bu görevleri ona vermek tabi ki sizin izninizle gerçekleşir. Kulüp Çalışanları > Sorumluluklar başlığı altında

futbol direktor 1

FM futbol direktörüne kulübün tüm sorumluluklarını verirseniz, altta sıraladığım Football Manager’in en eğlenceli yanlarından mahrum kalacağınızı belirtmek isterim.

  1. Oyunun en keyifli kısmı olan transfer dünyasıyla bir işiniz olmayacak. 
  2. Dolayısıyla takımınızın potansiyeli ne olursa olsun yeni Dünya Yıldızları sizin elinizden geçmez.
  3. Genç takımın sözleşme kontrolünü bile vermeyin. Haberiniz olmadan, sözleşme feshi veya önerilen sözleşmeyi oyuncularının beğenmeyerek, farklı takımlara bedavaya gitmesini istemeyiz.
  4. Geliştirme Listesi: Kiraya göndereceğiniz oyuncularınızı Futbol Direktörüne bırakmayın zira kafasına göre “rotasyon oyuncusu” olarak kullanacak bir kulübe verebilir. Kiraya gönderdiğiniz oyuncu gittiği takımda as takımda düzenli forma şansı bulmalıdır.

Futbol Direktörünün Özellikleri Nasıl Olmalıdır

  • Kararlılık : Verilen görevlerin sonuçlandırması için.
  • Motivasyon : Görevindeki başarıları etkiler.
  • Oyuncu Yeteneği Değerlendirme : AS takıma yapacağı transferlerin yeteneğini belirler.
  • Oyuncu Potansiyeli Değerlendirme : Potansiyeli oyuncuları bulma konusunda daha isabetli olur.
  • Taktiksel Bilgi Birikimi : Taktiğimize uyumlu oyuncuları bulur.

Futbol Direktörlerini bu kadar kötüledikten sonra takımımızda bu görevin boş olmasını tabi ki tavsiye etmiyoruz. Neden? Varlığı ile kulübümüzün dünya genelindeki bilgi seviyesine (oyuncu bazında) katkıda bulunacaktır. Ne kadar çok personel o kadar çok oyuncu demektir.

Futbol Direktörlerini bu kadar kötüledikten sonra takımımızda bu görevin boş olmasını tabi ki tavsiye etmiyoruz. Neden? Varlığı ile kulübümüzün dünya genelindeki bilgi seviyesine (oyuncu bazında) katkıda bulunacaktır. Ne kadar çok personel o kadar çok oyuncu demektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.