FM 2021 Wonderkid Listesi

En Ucuz FM21 Wonderkid Listesi

Football Manager ‘da başarıya giden yolun, en önemli unsuru kaliteli oyunculardır. FM21 Wonderkids bulmak, yorucu bir süreçtir. Sizler yorulmayın diye en iyi fm21 wonderkids oyuncularının listesini hazırladık. Öncelikle bilmeyenler için Wonderkid ‘in tanımını yapmakta fayda var. 

FM21 Wonderkids Nedir?

Wonderkid ‘in tam olarak Türkçe karşılığı yoktur. Bizlerin bildiği Türkçe karşılığı, Harika Çocuktur. Belirli yıllarda çıkan çok yetenekli, eşsiz ve başarılı gençlere, Wonderkid denmektedir. Bir oyuncu, wonderkid denildikten sonra kesin olarak başarılı olacağı anlamını taşımamaktadır. Örnek vermek gerekirse, Balotelli. Zamanın, wonderkid oyuncuları listesinin en üst sıralarında olan bir oyuncuydu. Maalesef kötü yaşam ve futbola olan ilgisizliği onu, Türkiye ye getirdi. 

FM21 Wonderkids Listesi  

Listeyi hazırlarken, en kaliteli ve yetenekli oyuncuları belirledik. Aralarında ucuz ve potansiyeli, çok yüksek oyuncular da var. Listedeki oyuncular sitemizde yayınlanan son transfer güncellemelerine ve veri tabanına göre yapılmıştır. Lütfen ilk olarak sitemizde yayınlanan FM21 son transfer güncellemesini indiriniz. 

Kaleciler

Mümkün olduğunca kalecileri, Libero kalecilerden seçmeye çalıştık. Günümüzde oldukça önem kazanan bir rol haline geldi. Dilerseniz fm taktik oluşturma rehberimizi okuyarak, kaleci seçinizi ona göre yapabilirsiniz. 

 • Gianluigi Donnarumma

Bilmeyenimiz yoktur. Geleceğin Buffon’u olarak adlandırılan Donnarumma, haliyle kaleci listemizin ilk sırasını alıyor. Son transfer yamasını kullananlar için oyuncu, serbest olarak piyasada olacaktır. Çok zor bir ihtimal ama kadronuza kesinlikle katmayı deneyin. 

fm21 gianluigi donnarumma
 • Maarten Vandevoordt

Oynatıldığında çok hızlı gelişen Maarten, Genk ile oyuna başlamakta. Genk, oyuncuyu kolay bırakmıyor maalesef. Çok yüksek bedeller istiyor, haliyle kadroya katmak oldukça zor. Özellikle ilk kontrol ve pas kalitesi yaşına göre çok iyi. Libero Kaleciler içinde en iyi seviyeye gelebilecek bir oyuncu. 

fm21 Maarten Vandevoordt
 • Álvaro Fernández Llorente

Son dönemde artan performansı ile Álvaro  fm21 wonderkid listesine girmeyi başardı. Orjinal sürümde, çok potansiyeli bir oyuncu değil. Fakat sitemizde yayınladığımız transfer yaması ile yüksek potansiyelli olarak oyuna başlamaktadır. 

fm21 alvaro fernandez 1
 • Gavin Bazunu

Yakın gelecekte, adından sıkça söz ettirecek bir oyuncu. Man. City maalesef onu kolaylıkla bizlere vermeyecektir. Kiralayarak, uzun süreler kadromuzda tutabiliriz. Potansiyeli oldukça yüksek bir oyuncu. 

fm21 gavin bazunu 1
 • Wuilker Fariñez Aray

Wonderkids kaleci listemizin, en ucuz oyuncusu. Adını muhtemelen, FM diğer serilerinde duymuşsunuzdur. Oyuna RC LENS kulübü ile başlamaktadır. İlk sezonda almakta zorlanabilirsiniz. 

fm21 wuilker fartinez

Defans 

Kaleci mevkisine göre çok daha fazla alternatifi olan bir mevki. Defans konusunda, kimse sorun yaşamayacaktır. Ucuz ve çok potansiyelli oyuncular var listemizde.

 • de Ligt Matthijs

Küçük yaşına rağmen, çok büyük bir oyuncu. Onu kadronuza katmanız neredeyse imkansız. 

fm21 deligt
 • Joško Gvardiol

Çok güçlü ve hızlı bir oyuncu. Potansiyeli çok yüksek, ilk sezonda çok iyi bir çıkış yakalıyor genelde. Oyuncu Dinamo’da kiralık olarak forma giymekte. Leipzing onu maalesef pek kolay bırakmıyor. 

fm21 josko gvradiol
 • Merih Demiral

FM21 Wonderkids listemizin, Türk oyuncuları arasındaki en iyisi. Merih Demiral ‘ı almak gerçekten çok zor. Juventus, bazı kariyerlerde, Merih Demiral’ı oynatmıyor. Oynatmadığı kariyerlerde alınabilir. Fakat maliyeti çok yüksek. 

fm21 merih demiral
 • Armel Bella-Kotchap 

Yakın gelecekte muhtemelen Bayern Münih ’de göreceğimiz bir oyuncu. Vfl Bochum da kariyerine devam etmekte. Biraz maliyetli bir oyuncu, ilk sezon almakta zorluk çekebilirsiniz. 

fm21 armel bella kotchap
 • Anel Ahmedhodžić

FM21 Wonderkid Defans listemizin en ucuz ve potansiyelli oyuncusu. Çok hızlı gelişen ve her iki ayağınıda kullanan, oldukça hızlı, pas yeteneği yüksek bir oyuncu. 

fm21 anel ahmedhodzic

Sol Bek

Kaliteli sol bek bulmak günümüzde artık çok zorlaştı. Sizlere en iyi Wonderkid sol bekleri bulduk. Fiyatları biraz yüksek fakat verdiğiniz paraya değeceğini düşünüyoruz.

 • Bright Arrey-Mbi 

Potansiyeli en yüksek ve yaşı en genç oyuncumuz. Bright maalesef Bayern Münih yamyamlarının elinde. Sonuçta Alman, bırakırmı Bayern. 

fm21 arrey mbi
 • Matteo Ruggeri

Mateo FM21 Wonderkid Listemizin en uygun ve potansiyelli sol beki. Sol bekler çok maliyetli bildiğiniz gibi. Matteo, sol bek listemizin diğer adaylara göre en uygun fiyatlısı. Oldukça hızlı gelişen bir oyuncu, bir an önce kadronuza katmanız gerekli. 

fm21 matteo ruggeri
 • Alphonso Davies

Çok farklı bir oyuncu. Alphonso Davies FM’ nin en hızlı oyuncularından birisi. Onu sol kanatın her bölgesinde oynatabilirsiniz. 

fm21 alphonso davies
 • Tayo Adaramola

Crystal Palace alt yapısının, wonderkid oyuncusu. Hakkında pek fazla bilgi yok. Profili, ilk yıllarda oynamak için yeterli değil. Çok yüksek potansiyelli bir oyuncu. 

fm21 tayo adaramola
 • Theo Hernández

Sol bek listemizin, beklenen potansiyeline yaklaşmış bir oyuncu. Theo almak, maalesef neredeyse imkansız. 

fm21 theo hernandes

Sağ Bek

Bek pozisyonlu oyuncularımız, maalesef çok pahalı ve transferleri oldukça zor olan oyuncular. Uygun fiyatlı bir kaç tane sağ bek oyuncusunu da listeye ekledik.

 • Trent Alexander-Arnold

Arnold, dünya starı oyuncumuz. Onu almak imkansız, Liverpool bıraksa bile dünyanın en iyi takımlarında forma giyebilecek bir oyuncu. Potansiyeline ulaşmasına az kaldı, muhtemelen beklenen potansiyeline ulaşacak. 

fm21 trent alexander arnold
 • Achraf Hakimi

PSG ‘nin yeni yıldızı. Çok yüksek kaliteli, profile sahip oyuncu. 

fm21 achraf hakimi
 • Gabriel Menino

Gabriel, birçok mevkide oynayabilen bir oyuncu. Kadronuza kolaylıkla katabilirsiniz. Brezilyalı potansiyeli oldukça yüksek ve uygun fiyatlı olarak listemizde yerini alıyor.

fm21 gabriel menino
 • Reece James

Çok teknik ve güçlü bir fiziğe sahip oyuncu. Alması oldukça zor.

fm21 reece james
 • Tariq Lamptey

Hızlanması, uluslararası düzeyde olan bir futbolcumuz. Teknik özellikleri biraz düşük olsada, potansiyeline ulaştığında, teknik de yeterli seviyede olacaktır.

fm21 tariq lamptey

Orta Saha

Diğer mevkilere nazaran daha fazla kişiyi listeye ekledik. Defansif , Ofansif ve Merkez orta saha oyuncularını aynı listede oluşturmaya karar verdim. Taktik anlayışınıza göre istediğinizi seçebilirsiniz. 

 • Eduardo Camavinga

Çok büyük yetenekli ve potansiyeli bir oyuncu. Maliyet açısından alması çok zor. Aldıktan sonra formayı kimseye kaptırmayacak cinsten bir oyuncu. FM21 Wonderkids arasında, ilk on oyuncudan birisi. 

fm21 eduardo camavinga
 • Ilaix Moriba

Teknik kapasitesi, oldukça yüksek olan bir oyuncu. Orta sahanın tüm bölgelerinde rahatlıkla oynanabilecek düzeyde. 

fm21 ilaix moriba
 • Fausto Vera

Özellikle defansif orta saha mevkisinde, oynayabilen bir oyuncu. Çok uygun fiyatlı ve kolaylıkla transfer edilebilir. Potansiyeli oldukça yüksek ve gelişim için yaşı müsait bir oyuncu. 

fm21 fausto vera
 • Pedri

Ofansif Orta Saha mevkili oyuncu. Barcelona oyuncuyu bırakmak istemez. Çok zor transfer. 

fm21 pedri
 • Kai Havertz

Yıldız ismi almak çok zor. Büyük takımlara transfer olabilir sadece. 

fm21 kai haverts
 • Declan Rice

Defansif orta saha oyuncusu. Oldukça zor bir transfer ve maliyetli yüksek. 

fm21 declan rice
 • Sandro Tonali

Orta saha merkezinde ve defansif orta saha mevkiinde, oynayabilecek yeteneğe sahip. Maliyeti yüksek olsada, Milan’da az forma şansı bulduğu için ikinci sezon alınabilir.

fm21 sandro tonali
 • Mickaël Cuisance

Olympique de Marseille kulübünde forma giymekte. Kiralık olsada, satın alma opsiyonu kullanılan bir oyuncu. İlk sezon olmasada, ikinci sezondan itibaren kadronuza katabilirsiniz. 

fm21 mickael cuisance
 • Samson Tijani

Defansif orta saha ve orta saha merkezin de oynamakta. Maliyeti orta seviye bir oyuncu. 

fm21 samson tijani
 • Ivan Ilić

İlk sezon transfer edilmez. Orta sahanın üç bölgesinde de rahatlıkla oynayabilir. Verona kulübünde kiralık, opsiyon kullanıyor genellikle. İkinci sezondan itibaren alınabilir. 

fm21 ivan ilic

Kanat 

Günümüz de kanat oyuncuları ‘nın, sağ veya sol olarak ayrımını neredeyse kalmadı. Bundan dolayı, kanat olarak tek başlık altında listeleyeceğiz.Fm wonderkid listemizin en kaliteli oyuncuları, bu mevkiden çıkmakta. 

 • Mbappe

Mbappe, listemizin en iyi oyuncusu olarak başı çekmektedir. Potansiyelini halen tamamlamamış bir oyuncu. 

fm21 mbappe
 • Yéremi Pino

Serbest kalma maddesi ile alınabilecek bir oyuncu.Çok yüksek potansiyeli ve hızlı gelişen bir oyuncu. İki kanatta da rahatlıkla oynayabilir. 

fm21 yeremi pino
 • Vinícius Júnior

Real Madrid’in biz FM severlerden önce keşfettiği bir oyuncu. Çok küçük yaşta kadrosuna kattığı oyuncu, bir türlü isteneli verememekte.  İlk senelerde alınması çok zor. 

fm21 vinicus junior
 • Jadon Sancho 

BVB’nin gözdesi olan oyunculardan birisi. Kadroya katması oldukça zor olan bir oyuncu. 

fm21 jadon sancho
 • Phil Foden

Çok yetenekli ve potansiyeli halen süren bir oyuncu. Man. City onu hiçbir şartta bırakmaz. 

fm21 phil foden
 • Ansu Fati

Henüz 17 yaşında ve çok yüksek bir yeteneğe sahip. FM 21 wonderkid listemizin en genç ve yetenekli oyuncusu. Potansiyeline ulaşmasına, az kaldı henüz yaşı genç olmasına rağmen

fm21 ansu fati
 • Jérémy Doku

Çok yetenekli ve geleceğin süper starlarından birisi olabilecek potansiyele sahip. Mutlaka değerlendirilmesi gereken bir oyuncu.

fm21 jeremy doku

Forvet

Geleceğin gol makinelerini sizlere listeledik. FM21 Wonderkids listemizin son mevkisi. Listeden birisini kesinlikle tercih etmelisiniz. 

 • Erling Haaland

Onda ne ararsan var. Erling Haaland, çok farklı bir golcü. Kadroya katılması imkansıza yakın bir oyuncu. Tabi Real Madrid değilseniz!

fm21 erling haaland
 • Youssoufa Moukoko

FM21 Wonderkids forvet oyuncuları arasında, en genç ve yetenekli oyuncu. Oynatılamadığı için kadroya katabilirsiniz fakat çok maliyetli. 

fm21 youssoufa moukoko
 • Fábio Silva

Sadece büyük takımlara transfer yapabilecek bir oyuncu. Kadroya katılması zor fakat oldukça potansiyelli bir oyuncu.

fm21 fabio silva
 • Alexander Isak

Zlatan’dan sonra İsviçre tarihinin en iyi oyuncularından birisi olabilecek potansiyel ve yeteneğe sahip. Çok hızlı, güçlü ve bitiriciliği yüksek bir forvet. 

fm21 alexander isak

FM21 Wonderkids listemiz bu şekildedir. Wonderkid oyuncularınızın gelişimini sağlayabilmenize yarayacak, Oyuncu geliştirme rehberimizi mutlaka okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.